wybory kreują los
wybory kreują los

Prelegenci

Henryk do książki DSC 2231 dr Henryk Jarosiewicz
doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, pracuje jako adiunkt w Zakładzie Psychologii Zarządzania w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Prowadzi też własną pracownię psychologiczną o nazwie Instytut Charakterologii. Dziedziny badań to psychologia woli, psychologia różnic indywidualnych (charakter i temperament), oraz psychologia rynku pracy. Specjalizuje się w poradnictwie zawodowym i w jakościowych metodach diagnozy zawodowej. Jest autorem szeregu publikacji, zwłaszcza z zakresu charakterologii, m.in. monografia pt. „Charakter: rozwój – zagrożenia” (2001). Specjalizuje się w teorii zarządzania placówkami nieprodukcyjnymi; w 2010 r. wydał książkę pt. „Psychologia kierowania szkołą. Jak sprawczo, twórczo i sprawie rozwijać talenty?”. W 2013 r. ukazała się książka pt. „Psychologia dążeń i skłonności zawodowych” (Wrocławskie Wydawnictwo Uniwersyteckie). W pracy tej autor przedstawił teoretyczne podstawy radzenia sobie na rynku pracy oraz znaczenie jakościowych metod diagnozy dążeń i skłonności zawodowych.
Henryk Jarosiewicz dokonał polskiej adaptacji i walidacji Obrazkowego Testu Zawodów BBT M.  Achtnicha. W latach 2009-2011 realizował projekt pt. “Dobry wybór na starcie”, którego celem była filmowa wersja testu Achtnicha. Projekt podsumowała konferencja na temat zastosowania metod jakościowych w doradztwie zawodowym. Ukazała się publikacja pt. “Qualitative methods in the professional diagnosis” (dostępna jako wydawnictwo Internetowe pod adresem http://www.bibliotekacyfrowa.pl/dlibra/docmetadata?id=41050)
Jest prezesem Dolnośląskiego Forum Doradztwa Kariery, członkiem i założycielem Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Losu, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji, Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

 

 

V.Podgorna1dr Violetta Drabik-Podgórna

adiunkt w Zakładzie Poradoznawstwa oraz współkoordynator Międzynarodowej Katedry UNESCO Lifelong Guidance and Counseling w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Doradca zawodu, trener, coach ICC. Autorka książki Innowacja edukacyjna w poradnictwie zawodowym. Aplikacja rozwiązań francuskich (2005), redaktorka Poradnictwo między etyką a techniką (2007) oraz współredaktorka Poradnictwo w kulturze indywidualizmu (2010). W swoich pracach podejmuje problematykę współczesnego poradnictwa kariery oraz analizuje sytuację doradczą z perspektywy etycznej. Organizatorka i współorganizatorka konferencji naukowych o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim (Podejmowanie decyzji zawodowych przez młodzież i osoby dorosłe w nowej sytuacji społeczno-politycznej - 1999, Poradnictwo między etyką a techniką - 2005, Poradnictwo w kulturze indywidualizmu – 2008, Peryferie i pogranicza poradnictwa – 2012, Poradnictwo kariery i dialog dla zrównoważonego rozwoju – 2013).

Prowadzi zajęcia na temat podstaw pomocy psychopedagogicznej, poradnictwa kariery, metod pracy doradczej, zarządzania karierą i wspierania rozwoju zawodowego oraz etyki zawodowej, kształcąc przyszłych doradców, trenerów i menagerów edukacji..

 

 

 DSC 8160 mgr Szymon Bąk
Psycholog, Doradca kariery, Tutor i Trener od ponad trzech lat związany z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu.
Specjalizuje się w prowadzeniu indywidualnych  procesów planowania kariery i rozwoju osobistego. Jest sekretarzem Dolnośląskiego Forum Doradztwa Kariery a także członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Losu. W obszarze doświadczeń trenerskich może pochwalić się współpracą zarówno z sektorem biznesowym jak i publicznym. Szeroką wiedzę z obszaru diagnostyki psychologicznej z powodzeniem wykorzystuje w projektach szkoleniowych z obszaru rozpoznawania i rozwijania talentów w organizacjach.

Dominika mgr Dominika Buczkowska
Doradca zawodowy, Trener, czasami Coach. Swoją przygodę z poradnictwem zawodowym zaczynała w zeszłym tysiącleciu :) i kontynuuje ją do dziś, pracując na co dzień ze studentami i absolwentami Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2009 roku kieruje uniwersyteckim Biurem Karier, cały czas aktywnie wspierając młodych ludzi w wejściu na rynek pracy. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych „Doradca, trener, konsultant”. 

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Panel logowania

Gościmy

Dzisiaj:17
Wczoraj:322
W tygodniu:698
W miesiącu:8104
Ogólnie:872069

  • Twoje IP: 18.205.66.93
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

1
Online

środa, 22 marzec 2023 03:06