wybory kreują los
wybory kreują los

Szkolenie dla Konsultantów doradztwa kariery

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy na szkolenia dla Konsultantów, którzy pracują w wizji całożyciowego doradztwa kariery. Diagnoza skłonności zawodowych oraz przygotowanie opinii na temat kapitału kariery klienta to dopiero początek pracy. Następnym krokiem jest przekazanie uzyskanych informacji klientowi. Wymaga to odrębnych umiejętności, nabycia określonego "warsztatu" doradcy, który pracuje w wizji określonej w literaturze jako kapitał kariery. Chodzi o to, aby umieć zainwestować swoje talenty na rynku pracy.

Celem szkolenia dla Konsultantów jest nabycie umiejętności koniecznych dla podjęcia wspólpracy z klientami, którzy pragną wykorzystać swoje talenty w planowaniu i realizacji własnej kariery.

Można tu wskazać następujące kroki:

1/ Orientacja we własnych "zasobach" (skłonności zawodowe, dyspozycje charakterologiczne) - uzyskujemy to poprzez wnikliwą diagnozę typologiczną, m.in. z użyciem testu skłonności zawodowych i badania charakteru. Owocem diagnozy jest pogłębiona samowiedza. Pogłębienie samowiedzy nie jest sprawą łatwą; chodzi o przeniesienie uzyskanej wiedzy do obrazu siebie (własnego "ja") w świecie zawodowym.

2/ Podjęcie dojrzałych decyzji zawodowych. Zwykle spotykamy sie bowiem ze spontanicznymi wyborami, które nie są dostatecznie zreflektowane. A więc - niezbędna jest pogłębiona refleksja z pomocą doradcy.

3/ Zaprojektowanie odpowiednich działań na drodze rozwijania własnej kariery

4/ Realizacji projektu - we współpracy z doradcą zawodowym i środowiskiem.

5/ Kontrola i korekta realizowanych projektów - aż do znalezienia swojego miejsca na rynku pracy i edukacji.

Jest to wiec całościowy i długotrwały proces. Może on trwać - optymalnie - przez 2-3 lata, np. od pierwszej do trzeciej klasy szkoły średniej.

W czasie szkolenia uzyskacie Państwo pogłębione zrozumienie tego, czym są dyspozycje zawodowe jako "kapitał kariery", a także warsztat niezbędny w prowadzeniu konsultacji z klientami, zarówno z młodzieżą, jak i osobami, które już funkcjonują zawodowo, ale pragną optymalizować swoją karierę.

Czas szkolenia: 8 godzin. Małe grupy warsztatowe.

Koszt: 400 zł netto.

Zapraszamy!

 

 

 

 

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Panel logowania

Gościmy

Dzisiaj:21
Wczoraj:322
W tygodniu:702
W miesiącu:8108
Ogólnie:872073

  • Twoje IP: 18.205.66.93
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

1
Online

środa, 22 marzec 2023 05:03